Coronavirus

 

Jak zapewne słyszeliście wirus Covid-19 znany również jako coronawirus, dotarł do Holandii.

Rozumiemy ze macie wiele pytań i wątpliwości po zakończonych feriach zimowych. Podejmujemy kilka działań zapobiegawczych według zasad Ministerstwa zdrowia w Holandii.

  • Zachowaj odległość 1,5 metra
  • Brak imprez z rodziną i przyjaciółmi (nie więcej niż 3 osoby, chyba że mieszkacie razem w jednym domu)
  • Ciągle myj ręce
  • Jeżeli w ciągu 14 dni byłeś w polnocnych Włoszech, Hiszpanii, Francji, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem to bezzwłocznie skontaktuj się telefonicznie z lekarzem rodzinnym bądź z GGD. W takim przypadku uzgodnij z lekarzem czy możesz iść do pracy. Jeżeli lekarz zdecyduje ze nie możesz iść do pracy zglos to natychmiast swojemu przołożonemu.
  • Pracownicy, którzy nie mają gorączki lub dolegliwości dróg oddechowych, mogą po prostu iść do pracy. My jako firma Axidus prosimy pracowników, którzy w ciągu ostatnich 14 dni podróżowali do obszarów zagrożonych, aby pozostali w domu 14 dni od dnia powrotu.
  • Kiedy wróciłeś z obszaru niezagrożonego coronawirusem to nie obowiązują żadne środki specjalne. W przypadku wątpliwości lub obaw władze zalecają kontakt telefoniczny z lekarzem bądź lokalnym punktem GGD.

Chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź stronę: RIVM – https://www.rivm.nl/

Co my jako pracownicy Axidus, możemy zrobić alby zapobiec możliwemu rozprzestrzenianiu się coronawirusem:

1. Myj ręce częściej niż zwykle przez 20 sec. Zrób to w ten sposób: https://www.rivm.nl/hygiene/Handen-wassen

2. Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczka- natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza

3. Na chwile obecna nie podawaj rak, (chociaż nie jest to zgodne z naszym kodeksem postępowania) delikatnie kiwnij głową na przywitanie.

4. Jeśli masz niepokojącą gorączkę lub dolegliwości oddechowe, skonsultuj się telefonicznie z lekarzem lub z lokalna miejska służba zdrowia (zwana GGD)

5. Jeśli podejrzewasz, ze jesteś zarażony coronawirusem zgłoś to bezpośrednio swojemu przelozonemu

6. Upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o faktach dotyczących coronawirusa.

 

Więcej Informacji można znaleźć na stronie RIVM i GGD. Ponadto rząd otworzył ogólny numer informacyjny: 0800-1351

Zalecamy ograniczenie wycieczek do krajów zagrożonych wirusem, jeśli to możliwe o anulowanie tych wycieczek. Jeżeli anulowanie nie jest możliwe, to prosimy o rezygnacje z pracy na 14 dni od momentu powrotu do Holandii.

Oprócz tych informacji dodano również poradnik i przygotowano dokument ‘’Często zadawane pytania” informacje są regularnie aktualizowane przez RIVM. Jeśli nadal masz pytania, skontaktuj się z nami. Na koniec chcemy podkreślić, że powyższe środki są podejmowane zapobiegawczo. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, oczywiście poinformujemy Was o tym.